Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Ruda Śląska
Belka
Niedziela, 19 Sierpnia 2018   imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Dzielnicowy szuka właściciela telefonu iPhone

Data dodania: 2018-08-16
Dzielnicowy z Kochłowic szuka właściciela telefonu, który jest do odebrania w Komisariacie Policji III w Rudzie Śląskiej. Zgubę można odebrać do 20 września 2018 roku. więcej »
 
 

Trwa rekrutacja do służby w Policji

Data dodania: 2018-08-16
Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach informuje, że trwa nabór kandydatów do służby w Policji na rok 2018. Osoby zainteresowane służbą mogą składać dokumenty w ... więcej »
 
 

Działania "Bezpieczny sierpień...

Data dodania: 2018-08-14
Przed nami kolejny wydłużony weekend i kolejne działania drogówki "Bezpieczny sierpień 2018". Duża grupa zmotoryzowanych wyruszy w krótsze bądź dłuższe trasy. Pamię... więcej »
 
 

Znalazłeś niewybuch? Nie ruszaj go i natychmiast...

Data dodania: 2018-08-14
W poniedziałek po południu dyżurny katowickiej policji otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna wykopał około 60 cm niewybuch, następnie zapakował do bagażnika i pojecha... więcej »
 
 

Działania NURD - w trosce o bezpieczeństwo...

Data dodania: 2018-08-09
Policjanci z drogówki każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, a także nad jego porządkiem. Czasami – w trakcie planowanych wcześniej działań... więcej »
 
 

MSWiA i służby apelują o rozwagę nad wodą!

Data dodania: 2018-08-08
W pierwszy sierpniowy weekend padł tragiczny rekord nad polskimi wodami. W ciągu trzech ostatnich dni w kraju utonęło 30 osób. MSWiA i służby apelują o rozsądek. Choć za nami dop... więcej »
 
 

W czasie trwania 75 Tour de Pologne przypominamy…

Data dodania: 2018-08-06
Rowerzyści stanowią coraz liczniejsze grono uczestników ruchu drogowego. Jak dużo mamy zwolenników jazdy rowerem, możemy się przekonać chociażby podczas organizacji tak dużych ... więcej »
 
 

Ochrona danych osobowych - uczestnicy zakończonych...

Data dodania: 2018-08-06
W związku z Ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. – RODO, dodane zostały klauzule informacyjne dla uczestników zakończonych projektów realizow... więcej »
 
 

Poszukiwani sprawcy kradzieży

Data dodania: 2018-08-03
Rudzcy policjanci poszukują mężczyzn, którzy są sprawcami kradzieży kosmetyków o wartości ponad 4 tys. złotych. Ich wizerunek zarejestrowała kamera monitoringu wizyjnego. Do p... więcej »
 
 

Zastępstwo oficera prasowego

Data dodania: 2018-07-28
W związku z nieobecnością st.asp. Arkadiusza Ciozaka informujemy, że do 19 sierpnia 2018 roku zastępstwo oficera prasowego pełni mł.asp. Roman Aleksandrowicz więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 202
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ruda śląska

  Ruda Śląska – miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Miasto składające się z 11 dzielnic zostało utworzone w wyniku połączenia miast Ruda i Nowy Bytom w 1959 roku. Zajmuje powierzchnię 77 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 141 tys.

  Jest tu sporo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Zaczynając od historycznej dzielnicy miasta – Wirek, poprzez tajemnicze ruiny zamku, a kończąc na Muzeum PRL-u. W przeszłości górnicze miasto słynęło z wydobycia rud metali np. żelaza. Obecnie wydobywa się tu głównie węgiel kamienny. To tu też jest jedna z największych jego kopalni w kraju. Mowa oczywiście o Halembie. Silnie zakorzenione śląskie tradycje tworzą kulturową stronę miasta.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola