Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Śmiertelnie potrącenie na przejściu dla pieszych

Data dodania: 2018-12-13
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj wieczorem w Rudzie Ślaskiej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący volkswagenem potrącił 4 kobiety. Niestety, jedna z nich zmar ... więcej »
 
 

Uwaga kierowcy - na drogach ślisko!

Data dodania: 2018-12-12
Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie... więcej »
 
 

Podziękowanie dla policjantów II komisariatu

Data dodania: 2018-12-12
Na ręce Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji II w Rudzie Śląskiej asp. sztab. Marcina Młodzika i jego podwładnego sierż. sztab. Michała Jeziorskiego złożone zostały podzi&#... więcej »
 
 

W KATOWICACH OBOWIĄZUJE CZASOWY ZAKAZ UDZIAŁU W...

Data dodania: 2018-12-07
Przypominamy, że na terenie Katowic do dnia 16 grudnia obowiązuje czasowy zakaz udziału w zgromadzeniach spontanicznych. Obostrzenie to wynika z przepisów specustawy w sprawie Szczytu Klimatycznego COP24 i ma... więcej »
 
 

"Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze"

Data dodania: 2018-12-06
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, wspólnie z Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia, organizują na terenie województwa śląskiego akcję edukacyjną dla najmłodszych „Ze ... więcej »
 
 

Zdążyć z pomocą - kontrole pustostanów i apel...

Data dodania: 2018-12-06
Ostatnie dni przyniosły znaczne spadki temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. W okresie jesienno-zimowym wielu z nich umiera z powodu wychłodzenia orga... więcej »
 
 

"Seniorze nie daj się...

Data dodania: 2018-12-03
Policja wraz z Prezesem UOKIK, Prezesami ZUS i KRUS podjęła wspólne działania w celu przeprowadzenia kampanii społecznej pod hasłem "Seniorze, nie daj się oszukać". Kampania ma na celu p... więcej »
 
 

Bezpieczne "Andrzejki"

Data dodania: 2018-11-30
Podczas najbliższego weekendu niektórzy z nas świętować będą popularne imieniny Andrzeja. Jeśli zdecydujemy się pojechać na spotkanie samochodem pamiętajmy, że prowadz&... więcej »
 
 

Na 1 Maja w Halembie pędził 117 km/h - stracił...

Data dodania: 2018-11-30
Ponad 117 km/h gnał 21-letni pirat drogowy, który wpadł wczoraj w ręce policjantów z rudzkiej drogówki. Młody kierowca przekroczył prędkość na ulicy 1 Maja pomiędzy... więcej »
 
 

INFORMACJA DLA MEDIÓW

Data dodania: 2018-11-30
W dniach od 1 do 16 grudnia 2018r. w zastępstwie st.asp. Arkadiusza Ciozaka pilnych informacji prasowych udziela mł.asp. Roman Aleksandrowicz tel. 723 644 865 więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 220
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ruda śląska

  Ruda Śląska – miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Miasto składające się z 11 dzielnic zostało utworzone w wyniku połączenia miast Ruda i Nowy Bytom w 1959 roku. Zajmuje powierzchnię 77 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 141 tys.

  Jest tu sporo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Zaczynając od historycznej dzielnicy miasta – Wirek, poprzez tajemnicze ruiny zamku, a kończąc na Muzeum PRL-u. W przeszłości górnicze miasto słynęło z wydobycia rud metali np. żelaza. Obecnie wydobywa się tu głównie węgiel kamienny. To tu też jest jedna z największych jego kopalni w kraju. Mowa oczywiście o Halembie. Silnie zakorzenione śląskie tradycje tworzą kulturową stronę miasta.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola