Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zamelduj się w Rudzie Śląskiej

Data publikacji: 2018-06-08, Data modyfikacji: 2018-06-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Wszystkim osobom, które mieszkają w Rudzie Śląskiej, a do tej pory nie zameldowały się, uprzejmie przypominamy, że obowiązek meldunkowy nie został zniesiony. Stanowią o tym przepisy ustawy z dnia 24 września 2010 roku o ewidencji ludności. Zgodnie z nimi osoba, która zamieszka na terenie miasta powinna dokonać zameldowania w terminie 30 dni.W perspektywie zbliżających się wyborów samorządowych warto przypomnieć, że zameldowanie na pobyt stały powoduje automatyczne ujęcie osoby w stałym rejestrze wyborców, co jest konieczne do skorzystania z prawa do głosowania.Bliższych informacji na temat meldunków można zasięgnąć w Wydziale Spraw Obywatelskich, Referacie Ewidencji Ludności, który mieści się w budynku „B” Urzędu Miasta, przy ulicy Piotra Niedurnego 46, II piętro lub pod numerami telefonów: 32 244 90 00 wewn. 6201, 6202, 6204, 6208.

Pełna treść wiadomości na: rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2018/06/08/zamelduj-sie-w-rudzie-slaskiej/
UM Ruda Śląska, Źródło artykułu: rudaslaska.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ruda śląska

  Ruda Śląska – miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Miasto składające się z 11 dzielnic zostało utworzone w wyniku połączenia miast Ruda i Nowy Bytom w 1959 roku. Zajmuje powierzchnię 77 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 141 tys.

  Jest tu sporo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Zaczynając od historycznej dzielnicy miasta – Wirek, poprzez tajemnicze ruiny zamku, a kończąc na Muzeum PRL-u. W przeszłości górnicze miasto słynęło z wydobycia rud metali np. żelaza. Obecnie wydobywa się tu głównie węgiel kamienny. To tu też jest jedna z największych jego kopalni w kraju. Mowa oczywiście o Halembie. Silnie zakorzenione śląskie tradycje tworzą kulturową stronę miasta.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola