Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie dla rodzin opiekujących się osobami starszymi

Data publikacji: 2018-06-12, Data modyfikacji: 2018-06-12
A A AWydrukDrukuj  
 
15 czerwca o godz. 18:30 w siedzibie Stowarzyszenia św. Filipa Nereusza przy ul. Solidarności 21 odbędzie się spotkanie dotyczące opieki nad osobą chorą w warunkach domowych. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie prawa przysługują seniorom oraz ich opiekunom oraz jak skutecznie uzyskać pomoc oferowaną przez NFZ, ZUS. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Rzecz Społeczna.Fundacja Rzecz Społeczna od marca prowadzi na terenie Rudy Śląskiej projekt mający na celu zbadanie sytuacji opiekunów osób starszych zależnych. Na podstawie zebranych informacji dotyczących sytuacji opiekunów rudzkich seniorów, a także pomysłów na wdrażanie nowych rozwiązań, przygotowany zostanie raport.- Wszystkie dostępne raporty pokazują, że jesteśmy społeczeństwem starzejącym się. Oprócz zadbania o osoby starsze, chcemy zwrócić także uwagę na sytuację ich opiekunów. Na trudności, z którymi się borykają w codziennym funkcjonowaniu – mówi Dagmara Kubik, Prezes Fundacji Rzecz Społeczna. - Pracujemy nad metodą organizowania społecznościowego. Dążymy do tworzenia się lokalnych grup i ich aktywizacji, a tym samym do rozwiązywania dotyczących ich problemów – dodaje.Fundacja zaprasza na spotkanie dla opiekunów osób starszych ze specjalistami, którymi będą; pielęgniarka środowiskowa, pracownik MOPS, animatorka spotkań dla seniorów. W trakcie spotkania pracownicy organizacji będą prowadzić rozmowy z opiekunami osób starszych zależnych, by jak najlepiej przedstawić ich sytuację w końcowym raporcie.Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod numerem: 604 177 749 lub drogą elektroniczną: aleksandra@rzeczspoleczna. 

Pełna treść wiadomości na: rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2018/06/12/spotkanie-dla-rodzin-opiekujacych-sie-osobami-starszymi/
UM Ruda Śląska, Źródło artykułu: rudaslaska.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ruda śląska

  Ruda Śląska – miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Miasto składające się z 11 dzielnic zostało utworzone w wyniku połączenia miast Ruda i Nowy Bytom w 1959 roku. Zajmuje powierzchnię 77 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 141 tys.

  Jest tu sporo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Zaczynając od historycznej dzielnicy miasta – Wirek, poprzez tajemnicze ruiny zamku, a kończąc na Muzeum PRL-u. W przeszłości górnicze miasto słynęło z wydobycia rud metali np. żelaza. Obecnie wydobywa się tu głównie węgiel kamienny. To tu też jest jedna z największych jego kopalni w kraju. Mowa oczywiście o Halembie. Silnie zakorzenione śląskie tradycje tworzą kulturową stronę miasta.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola