Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rudzianie przeciw uciążliwym zapachom

Data publikacji: 2018-06-06, Data modyfikacji: 2018-06-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Ruda Śląska przyłącza się do apelu do premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzenie w Polsce rozwiązań prawnych umożliwiających samorządom skuteczną walkę z uciążliwościami zapachowymi. – Samorządy muszą mieć skuteczne narzędzia, aby rozwiązywać te problemy. Obecne prawo takich narzędzi nam nie daje. Dlatego zachęcam mieszkańców do włączenia się w akcję Siemianowic Śląskich i podpisanie petycji – mówi prezydent Grażyna Dziedzic. Podpisy są zbierane do 13 czerwca.„Uciążliwości zapachowe generowane przez zakłady przemysłowe oraz punkty zagospodarowania odpadów są często miejscami występowania konfliktów społecznych, które z powodu braku podstaw prawnych, odpowiednich przepisów regulujących kwestie uciążliwości są trudne, a wręcz niemożliwe do rozwiązania. (…) Apelujemy do Pana Premiera o rozpoczęcie pilnych prac legislacyjnych, których efektem będzie wdrożenie regulacji prawnych oraz procedur postępowania, pozwalających na szybkie i efektywne ograniczenie odorów, będących utrapieniem wielu gmin i miast w Polsce” – czytamy w petycji.Akcję zbierania podpisów pod apelem w sprawie ustawy antyodorowej koordynują władze Siemianowic Śląskich. – Kwestia czystego powietrza i uciążliwości odorowych nie jest problemem o charakterze lokalnym, ale całego regionu, a w przypadku bezpieczeństwa ekologicznego – problemem ogólnopolskim – zaznacza prezydent Rafał Piech.Rudzianie, którzy chcą wpisać się na listę, mogą zrobić to do 13 czerwca br. w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta (plac Jana Pawła II 6). Organizatorzy przygotowali też petycję online dostępną pod adresem https://www.petycjeonline.com/w_sprawie_ustawy_odorowej. Apel wraz z podpisami popierających go osób zostanie następnie przekazany premierowi Mateuszowi Morawieckiemu przez delegację samorządowców Metropolii.

Pełna treść wiadomości na: rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2018/06/06/rudzianie-przeciw-uciazliwym-zapachom/
UM Ruda Śląska, Źródło artykułu: rudaslaska.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ruda śląska

  Ruda Śląska – miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Miasto składające się z 11 dzielnic zostało utworzone w wyniku połączenia miast Ruda i Nowy Bytom w 1959 roku. Zajmuje powierzchnię 77 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 141 tys.

  Jest tu sporo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Zaczynając od historycznej dzielnicy miasta – Wirek, poprzez tajemnicze ruiny zamku, a kończąc na Muzeum PRL-u. W przeszłości górnicze miasto słynęło z wydobycia rud metali np. żelaza. Obecnie wydobywa się tu głównie węgiel kamienny. To tu też jest jedna z największych jego kopalni w kraju. Mowa oczywiście o Halembie. Silnie zakorzenione śląskie tradycje tworzą kulturową stronę miasta.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola