Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ruda Śląska "Twoje miejsce w Niepodległej"

 
#PowstaniaŚląskie Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej podjęli kolejne wyzwanie na projekt multimedialny. Tematem konkursu było Stulecie Niepodległości, a sam konkurs organizowany był przez Polską Grupę Górniczą pod honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej. Niestety, organizator nie zdecydował się na przyznanie żadnego miejsca. Nasz projekt dotyczył pierwszego powstania śląskiego, a właściwie jego znaczenia dla naszej miejscowości. W Rudzie Śląskiej odbywały się walki powstańcze, w których udział wzięli między innymi Wiktor Weideman, Augustyn Gruchel czy Wincenty Janas. W filmie podkreśliliśmy, jak wiele historia powstania z 1919 r. znaczy dla naszej wolności. Za współpracę przy realizacji nagrania chcemy podziękować pracownikom Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach za inspirujące prelekcje i udostępnienie wystaw muzealnych na potrzeby nagrań. Realizacja: Dominika Bryła Patryk Obarski Dawid Pałkowski Kamil Staskow

 


ZSP 2
 
Data pliku video: 2018-11-13, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ruda śląska

  Ruda Śląska – miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Miasto składające się z 11 dzielnic zostało utworzone w wyniku połączenia miast Ruda i Nowy Bytom w 1959 roku. Zajmuje powierzchnię 77 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 141 tys.

  Jest tu sporo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Zaczynając od historycznej dzielnicy miasta – Wirek, poprzez tajemnicze ruiny zamku, a kończąc na Muzeum PRL-u. W przeszłości górnicze miasto słynęło z wydobycia rud metali np. żelaza. Obecnie wydobywa się tu głównie węgiel kamienny. To tu też jest jedna z największych jego kopalni w kraju. Mowa oczywiście o Halembie. Silnie zakorzenione śląskie tradycje tworzą kulturową stronę miasta.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola