Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Reorganizacja pracy Izby Przyjęć w Szpitalu Miejskim

Data publikacji: 2018-05-23, Data modyfikacji: 2018-05-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Od dziś zmienia się funkcjonowanie Izby Przyjęć Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Pacjenci ze skierowaniami na oddziały: internistyczny, chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedyczny, kardiologiczny, otolaryngologiczny i ginekologiczno–położniczy proszeni są o zgłaszanie się do Izby Przyjęć w dzielnicy Godula. Do Izby Przyjęć w dzielnicy Bielszowice powinni się zgłaszać pacjenci ze skierowaniami na oddziały: chorób płuc, pediatryczny oraz psychiatrii ogólnej i dziennej.Zmiany podyktowane są dobrem pacjentów i potrzebą zwiększenia dostępności do kompleksowej diagnostyki w Izbie Przyjęć. W ramach Izby Przyjęć w Goduli zapewniony jest bezpośredni dostęp do lekarzy w dziedzinach: kardiologii, interny, chirurgii oraz ortopedii. W związku z reorganizacją ruchu chorych w szpitalu nie zmniejszy się dostępność świadczeń zdrowotnych. Celem wprowadzonych zmian jest unikanie w przyszłości sytuacji związanych z koniecznością uciążliwego dla pacjentów transportowania ich w celach diagnostycznych pomiędzy lokalizacjami w Bielszowicach i Goduli.Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej proszeni są o informowanie pacjentów o przeprowadzonych zmianach w funkcjonowaniu Izby Przyjęć, a pacjenci o zgłaszanie się do Szpitala zgodnie z nowymi zasadami.

Pełna treść wiadomości na: rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2018/05/23/reorganizacja-pracy-izby-przyjec-w-szpitalu-miejskim/
UM Ruda Śląska, Źródło artykułu: rudaslaska.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ruda śląska

  Ruda Śląska – miasto znajdujące się w południowej części kraju, w województwie śląskim. Jest miastem na prawach powiatu. Miasto składające się z 11 dzielnic zostało utworzone w wyniku połączenia miast Ruda i Nowy Bytom w 1959 roku. Zajmuje powierzchnię 77 km². Liczbę mieszkańców szacuje się na 141 tys.

  Jest tu sporo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Zaczynając od historycznej dzielnicy miasta – Wirek, poprzez tajemnicze ruiny zamku, a kończąc na Muzeum PRL-u. W przeszłości górnicze miasto słynęło z wydobycia rud metali np. żelaza. Obecnie wydobywa się tu głównie węgiel kamienny. To tu też jest jedna z największych jego kopalni w kraju. Mowa oczywiście o Halembie. Silnie zakorzenione śląskie tradycje tworzą kulturową stronę miasta.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola